Wystąpienie nagłej nadczynności tarczycy

Bardzo proszę o informację jaki może być prawdopodobny powód pojawienia się nagłej nadczynności tarczycy i czy zastosowanie u niej leku Tapazole w dawce 20 mg na dobę może wywołać skutki uboczne i co w przypadku jeżeli lek okaże się nieskuteczny ? Moja bratanica ( wiek 23 lata )poczuła się bardzo żle , wymiotowała , słabła ,miała podobne objawy do przeziębienia . Lekarz zastosował antybiotyk a gdy to nie pomogło zlecił badanie krwi ,które wykazało bardzo złe wyniki.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, nadczynność tarczycy nie rozwija się nagle. Najczęstszą przyczyną nadczynności tarczycy jest choroba autoimmunologiczna choroba tarczycy. Najprawdopodobniej infekcja była tylko czynnikiem, dla którego wykonano oznaczenie hormonalnej funkcji tarczycy. Szanowna Pani, wystąpienie objawów ubocznych po stosowaniu leków jest sprawą indywidualną, nie da się przewidzieć u kogo wystąpią objawy uboczne. Każdy lek może wywołać objawy niepożądane. Proszę pozostawać pod kontrolą endokrynologa. Pozdrawiam.