Występowanie tików podczas zdenerwowania

Witam Otrzymałam odpowiedz małą rozwiniętą mój przypadek z tikami jest taki gdy się denerwuje one wtedy dają znaki a ciężko mi na nimi zapanować może wizyta u psychologa pomogłaby mi z nimi jakoś przeciwdziałać .. Może są jakieś tabletki które powstrzymują wywoływanie się tych tików? Czy psycholog byłby w stanie mi coś takiego przepisać?Proszę o radę.

Witam. Psycholog nie wypisuje leków, w tym celu należy udać się do psychiatry. Diagnostyka i leczenie tików powinny być prowadzone w poradni neurologicznej. Wykwalifikowana pomoc psychologa jest nie mniej ważna niż leczenie farmakologiczne. W terapii behawioralnej stosuje się różne metody i techniki pomagające w opanowaniu tików. Leczenie farmakologiczne polega na stosowaniu leków doustnych, działających na różne układy receptorów i przekaźników chemicznych w mózgu. Dobór leku jest wysoce indywidualny.

psycholog nie przepisze lekow.leki nie pomoga.potrzebna terapia.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza