Wysypka

Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych, zostały mi one zapisane z powodu tendencji do tworzenia się torbieli na jajnikach. Zaczęłam brać pierwsze opakowanie i już po 3 tabletce dostałam wysypki na twarzy. Na początku myślałam, że to od czegoś innego ale im więcej tabletek biorę, tym jest gorzej. Biorę je 2 tyg i wyglądam okropnie i nie wiem co mam robić? Moja lekarka może mnie przyjąć dopiero za tydzień, a ja już więcej nie chcę ich brać. Nie wiem co mam robić? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana wysypka może sugerować działanie niepożądane tabletek hormonalnych.
Jeśli objawy nie mogą być tolerowane to należy odstawić preparat, a podczas następnej wizyty powinna zostać rozważona zamiana preparatu na inny.

Redakcja abcZdrowie.pl