Zmiana leku na Encortolon przy toczniu

Witam, od 4 lat choruję na Toczeń. W tym tygodniu byłam na wizycie kontrolnej i została zmieniony mi lek encorton na encortolon w tej samej dawce 5 mg. Z tą różnicą że encorton brałam dotychczas codziennie natomiast encrtolon mam przyjmować co 2 dni. Jestem po 1 dniu brania encortolonu i dzisiaj zauważyłam wysypkę jak po ukąszeniu komara na łokciach, kolanach i pośladkach. Czy to może być związane ze zmianą leku na encortolon ? I czy takie objawy mogą się pojawić już po jednej tabletce ?

Witam. Taka wysypka może być skutkiem niepożądanym działania preparatu. Jeśli nie będzie miała tendencji do samoistnego zmniejszania się proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.