Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych po histeroskopii operacyjnej mięśniaków podśluzówkowych

Witam! Mam pytanie czy po histeroskopii operacyjnej mięśniaków podśluzówkowych należy brać tabletki hormonalne? Ja miałam przepisaną qlairę ale po 14 tabletce dostałam zwrotów głowy tak że przez cały dzień nie mogłam chodzić ,nudności i omdlenia. W ulotce było napisane że przy takich dolegliwościach należy je natychmiast odłożyć.Miałam tak przez dwa dni i mi przeszło. I nie wiem czy to jest od tych hormonów i czy mam ich więcej nie brać? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Witam. Stosowanie tabletek hormonalnych po zabiegu histerktomii nie jest obligatoryjne. Pozwala jednak szybciej przywrócić równowagę hormonalną organizmu. Bardzo dobrze że odstawiła Pani hormony - objawy takie jak omdlenie czy nudności mogły być spowodowane właśnie ich stosowaniem. W celu stwierdzenia czy powinna Pani przyjmować inny, lepiej tolerowany preparat proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem.