Problemy trawienne a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Qlaira

Witam, mam pewien dylemat, otóż od dłuższego czasu mam problemy z żołądkiem, stres przed maturą, problemy w szkole..Biorę od kilku miesięcy Qlairę. Tabletki biorę o godzienie 20:40. W piątek koło 23 i wymiotowałam, raz, mało obficie, miałam pusty żałądek bo poprzednio nie jadłam przed kilka godzin zapomniałam o tej kwestii i w sobotę kochałam się z chłopakiem który skończył w środku, czy tabletka zdążyła opuścić żołądek? Czy jestem bezpieczna? Prosze o pomoc ponieważ bardzo się martwię

Renata GrzechociĹska

Jeśli dojdzie do wymiotów bądź biegunki w ciągu 4 godzin od przyjęcia tabletki należy przyjąć kolejną tabletkę, gdyż poprzednia mogła się nie wchłonąć i jej skuteczność mogła zostać obniżona. Proponuję przeczytać ulotkę załączoną przez producenta znajdzie tam Pani wiele praktycznych wskazówek.

Ochrona antykoncepcyjna może być zmniejszona. Proponuję przez 7 dni stosować dodatkową metodę antykoncepcji. Ponadto w ulotce zamieszone są schematy postępowania, z którymi proponuję się zapoznać.