Co zrobić po zwymiotowaniu tabletki Sylvie 30?

Witam, zażywam tabletki Sylvie 30. Dzisiaj przyjęłam 17-stą tabletkę o 18:30, a o godzinie 19:20 wymiotowałam. Co powinnam teraz zrobić? Czytałam, że tabletka mogła nie zdążyć się wchłonąć i dlatego należy wziąć jeszcze jedną tabletkę lub pominąć wzięcie tabletki i rozpocząć kolejne opakowanie zaraz po skończeniu obecnego, bez siedmiodniowej przerwy. Czy to drugie rozwiązanie jest bezpieczne?

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli nie byłoby to nie byłoby proponowane przez producenta leku, ważne żeby nie zdarzało się to często co mogłoby zaburzyć jeszcze bardziej gospodarkę hormonalną.