Wysypka i plamy na skórze u 5-latka

Witam, u mojego synka 5 lat,od początku kwietnia pojawiła się wysypka.Lekarz stwierdziła że to szkarlatyna ale w maju sytuacja się powtórzyła i poszliśmy na badanie krwi które nie wykryło żadnych bakterii paciorkowca.I w kwietniu tak i w maju brał antybiotyk.Teraz znowu pojawiły mu się plamy na ciele (czerwone,szorstkie,suche), w kroczu (cała okolica tego miejsca), na twarzy (czerwone szorstkie powieki,okolica nosa,broda i usta).Czy to jest AZS? Gdy był mały miał skaze białkowa i AZS :(

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy mogą wskazywać na AZS, ale wymagaja dalszej diagnostyki (badanie ogólne mcozu, morfologia, crp)oraz badania lekarskiego. Czy są jakieś ine objawy: gorączka? ból? trudnosci w oddawaniu moczu? świad?
Pozdrawiam