Wysypka i swędzenie skóry po Desmoxanie

brałem desmoksan. Po kilku dniach dostałem zgagipo kilku kolejnych wysypka i swędzenie skóry. Po odstawieniu leku objawy nie mijają, alkohol powoduje po kilku godzinach nasilenie swędzenia. Sylimarol(na wątrobę) nie wywołuje żadnej reakcji, calcium również, ranigast eliminuje zgagę, nie wpływa na swędzenie i zmiany skórne. Jak wyeliminować swędzenie skóry i jak leczyć dolegliwość

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisał Pan kiedy odstawił Pan Desmoxan. Jeśli jednak minęło już kilka dni, objawy powinny ustąpić. Jeśli nie ustępują, konieczna jest diagnostyka w poszukiwaniu innej przyczyny. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz pokieruje dalszym postępowaniem.