Uporczywe swędzenie nóg i pośladków po powrocie z wakacji

Witam w tym roku byłam na wakacjach nad morzem. Po powrocie z urlopu po tygodniu zaczęły swędzić mnie nogi oraz pośladki. Żadnej widocznej wysypki nie posiadam, natomiast niewielkie krostki pojawiają się w chwili kiedy lekko podrapię skórę. Uporczywe swędzenie skóry pojawia się w wieczorem oraz w nocy. Pomimo, że od 2 tygodni pije calcium alergia nie mija. Dodatkowo w miejscach gdzie mocniej mam podrapaną skórę pojawiają się pęknięte naczynka oraz siniaki

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć zarówno tło alergiczne jak i infekcyjne. Koniecznie proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który oceni skórę oraz wdroży właściwe postępowanie.