Zaczerwienienie skóry poniżej kolana

Dzień dobry. Mam pytanko, od tygodnia pojawiło mi się na nodze poniżej kolana zaczerwienienie skóry, długość ok 10-12cm i około 5cm szerokości oraz spuchnięte te miejsce. takie same objawy miałem parę lat temu gdy wróciłem z nad morza. czy może to być róża czy tylko poparzenie słoneczne lub coś innego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn, aczkolwiek najbardziej prawdopodobne jest tło infekcyjne lub alergiczne. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który oceni zmiany oraz wdroży właściwe postępowanie.