Wysypka krostek wokół ust

Co jakiś czas dostaje dziwnej wysypki wokół ust oraz na brodzie pełno kropek białych jak nacisne wyplywa z nich taka jakby woda z białą ropą... pojawia mi się to co jakies 2 tyg mniej wiecej i jest tego wiecej lub mniej nie raz znika po tygodniu nieraz krócej... co to może byc ? proszę o pomoc..

Jedyny wniosek, jaki mogę wyciągnąć z opisu powyżej: proszę przestać wyciskać, bo to się nigdy nie skończy. Trzeba pójść do dermatologa i leczyć.