Wysypka na brzuchu u 7,5-miesięcznego syna

Witam . Synek ma 7,5 miesiąca . miesiac temu wysypalo mu brzuszek , z miesiac juz bylo jak pil Bebilon 2 , oraz dostawal kaszke manna bobo vity. przy zmianie mleka byl nerwowy i placzliwy. lekarka kazala zmienic na Hippa choć twierdzi ze wysypka to nie od mleka. na Hipie syn spokojniejszy juz byl a wysypka nadal tym ze teraz wiecej na twarzy - odstawiłam gluten. choc zpoczatku nic mu niebylo- czy moze to alergia na glut. idą mu teraz 4 zabki z góry może od tego ?

Piotr Pilarski

Tak, jeśli wysypka zniknęła po odstawieniu glutenu to najwyraźniej on jest alergenem uczulający. Nie ma to wpływu na rozwój zębów.

Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Należy odczekać nawet kilkanaście dni do czasu pełnego wyeliminowania z organizmu alergenu. Na chwilę obecną nie sposób powiedzieć co jest przyczyną wysypki.