Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysypka na ciele od 4. lat

Witam, Mam problem z "wysypką" na ciele od 4 lat. Mianowicie, zaczęło się od dwóch głównych punktów na lewym udzie. Po trzech podrapaniach swędzącego miejsca wyskakują dość dużej wielkości pęcherze. Roznosi się to na całe ciało. W ostatnich dniach, rozniosło się to na nogę, aktualnie oprócz tych 2 punktów mam 2 na nodze, a także na rękach. Z trudnością staram się tego nie drapać by nie roznosić wysypki.Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
W opisanej sytuacji należy udać się na wizytę do specjalisty dermatologa. Po zbadaniu oraz ocenie wyników badań dodatkowych specjalista wdroży odpowiednie leczenie. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy