Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysypka na nogach - jak się jej pozbyć?

Co parę miesięcy dostaję na nogach (z tyłu) powyżej kostki jakąś swędzącą wysypkę. Najpierw jest tak jakby pokłute igłą, później się to powiększa i na koniec rozlewa i znika. Przy tym bardzo swędzi w początkowej fazie. Co to może być?
ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

witam,

Opis zmian i towarzyszących dolegliwości sugeruje reakcję alergiczną - nie da sie tego jednak stwierdzić bez możliwości obejrzenia zmian. Proszę spróbować zaobserwować w jakich okolicznościach pojawia się wysypka - może zakłada Pani wtedy konkretny rodzaj obuwia, rajstop, czy skarpetek, być może okolica ta ma kontakt z jakimś przedmiotem etc. Po ustaleniu domniemanego źródła należy spróbować je wyeliminować, a przynajmniej unikać kontaktu.
W razie możliwości warto pokazać zmiany lekarzowi - najlepiej dermatologowi lub alergologowi, jeśli będzie to trudne, bądź niemożliwe choćby lekarzowi rodzinnemu.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy