Wysypka na piersiach, dekolcie a uczulenie na gumowe elementy bielizny

Witam też mam taką wysypkę, szczególnie pod piersiami,dekolcie, tył szyi, czy to od drutów w staniku, biorę allertec, pije wapno nie płuczę ubrań w płynie do płukania. nawet miejsca od gumek majtek i skarpetek mnie swędzą, zdjęłam biżuterię, w rajstopach swędzi mnie talia. Czy to może być uczulenie na gumowe elementy bielizny?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, może, choć wykluczyć też należy sam fakt ucisku - przylegające gumki utrudniają parowanie potu i również mogą być przyczyną miejscowych zmian skórnych.