Dlaczego zawsze podczas wysiłku fizycznego mam wysypkę?

21 lat, mężczyzna. Jestem osobą trenującą zawodowo - student AWF, trenujący dodatkowo 7x w tygodniu po 3 godziny bardzo intensywnie. Za każdym razem jak wychodzę na trening, uczestniczę w zajęciach sportowych albo wychodzę na dłuższy spacer, czy nawet sprzątam w mieszkaniu dłuższy okres czasu, to dostaję po pewnym czasie wysypki na całym ciele. W szczególności na wewnętrznej części ramion, klatce piersiowej, brzuchu, szyi, udach, pośladkach i w minimalnym stopniu na twarzy. Wysypka, tzn. bąble, jak po ugryzieniu komara z zaczerwienieniem dookoła. Czasami podczas dużego wysiłku bąble zachodzą na siebie, np. gdy idę biegać ok. 20 min., to wysypka pojawia się po 5 do 10 minutach po zakończeniu biegu, gdy się rozciągam. Wysypka zaczęła się pojawiać 5 miesięcy temu w czerwcu. Piorę ubrania w tym samym proszku i płynie do płukania. Nie towarzyszą wysypce ani zwiększone uczucie zmęczenia, ani bóle, ani zawroty głowy. Przy wysypce występuje swędzenie ciała w miejscach, gdzie pojawiła się albo wiem, że pojawi się wysypka.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Nie do końca rozumiem opis Pana dolegliwości - wysypka pojawia się jedynie w trakcie wysiłku fizycznego i w żadnym innym wypadku? Pojawia się i jak szybko znika? Jak długo utrzymują się zmiany na skórze i świąd? W zależności od intensywności treningu zmienia się ilość wykwitów?

Proszę się zastanowić czy jednak coś w przeciągu ostatnich miesięcy się nie zmieniło, nie przyjmuje Pan na przykład innych preparatów witaminowych, odżywek, zmiana dezodorantu, mydła?

Zachęcam Pana do wizyty u lekarza rodzinnego, proszę również rozważyć wykonanie testów alergicznych.

Pozdrawiam