Wysypka na penisie po kontakcie z luteiną

Witam Mam pytanie odnośnie dolegliwości mojego męża. Lekarz przepisał mi luteinę dopochwową na nu uregulowanie okresu. dzień po jej zaaplikowaniu współżyłam z mężem i wyskoczyła mu na członku wysypka czy jest to mozliwe ze to przez któryś ze składników luteiny?? Do jakiego lekarza specjalisty maź ma sie udać czym smarować takie uczulenie ??? Proszę o pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo reakcji alergicznej. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u dermatologa bądź lekarza rodzinnego.