Czy ta wysypka na twarzy może może mieć związek z zabiegiem?

Witam, miałam wykonany zabieg ekstrakcji z agumentacją. Kilka dni po zabiegu dostałam uczulenia na twarzy, lekko swedzi i czerwone mam aż do oczu. Dziś lekarz podał mi sterydy w przychodni. Czy ta wysypka na twarzy może być po tym zabiegu? Czy bardziej uczulenie na płyn do płukania jamy ustnej bądź leków?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

bez testów alergicznych ciężko stwierdzić co spowodowało u Pani takie uczulenie, jednak najprawdopodobniej musiała to być reakcja alergiczna na składniki wykorzystane przy zabiegu ekstrakcji.

Bez testów nie jest możliwe dokładne określenie czy uczulił Panią płyn do płukania jamy ustnej, czy też jakiś składnik leku.

Więcej informacji dotyczących mechanizmu działania reakcji alergicznych na leki znajdzie Pani w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-lek

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.