Dlaczego na moim ciele pojawia się wysypka?

Witam mam mały problem kiedy wygłupiamy się z narzeczonym i on mnie dla żartów poliże to wyskakuje mi wysypka w tym miejscu co może być nie tak ? Wysypka utrzymuje się do 30 minut i swędzi czy może być na coś chory lub co może być nie tak ? Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

prawdopodobnie w ślinie partnera zawarty jest jakiś alergen, na który jest Pani uczulona. Zazwyczaj może to być spowodowane alergią pokarmową, w przypadku, gdyby partner zjadł coś, na co jest Pani uczulona, to alergeny dalej mogą się utrzymywać na języku.

Ciężko jednoznacznie określić, co konkretnie może być przyczyną takiej wysypki, dlatego, jeżeli taki stan będzie się powtarzał, proszę zrobić zdjęcie wysypce i udać się na konsultację do dermatologa lub alergologa. Bardzo możliwe, że będą konieczne testy alergiczne, które określą, co Panią uczula.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, w których znajdzie Pani więcej informacji dotyczących omawianego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/alergia

https://portal.abczdrowie.pl/alergia-testy-diagnostyczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.