Co znaczy takie swędzenie uszu?

Od dlugiego czasu mecze sie z meczacym swedzeniem uszu. Do tego po jakims czasie zaczynaja mnie swedzec inne czesci ciala a nawet pojawaiaja sie krostki na rekach. Przez swiad i delikatny bol ucha przewaznie dostaje sie tez mojemu gardlu. Prosze o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Problem, o którym Pani pisze może dotykać wiele osób w każdym wieku. Bardzo istotnym jest określenie źródła takiego stanu, aby móc wdrożyć właściwe leczenie, aby złagodzić te uciążliwe dolegliwości.

Z opisu objawów można by wywnioskować, że towarzyszy Pani pewna alergia (wziewna, pokarmowa lub kontaktowa), która może powodować takie dolegliwości ze strony skóry. Bardzo istotnym jest również, czy występują dodatkowo inne objawy, jak kaszel, kichanie, zatkany nos, katar, łzawienie oczu, czy bóle brzucha. Czasami alergia może manifestować się tylko problemami skórnymi, objawiającymi się intensywnym świądem, wysypką i zaczerwienieniem danych partii ciała.

Istnieje przypuszczenie, że może w ostatnim czasie zmieniła Pani środki myjące lub piorące, które mogłyby wywołać taką reakcję alergiczną, bardzo trudno jest ustalić dokładną przyczynę takiego stanu. Zalecamy Pani konsultację z lekarzem alergologiem, aby pomógł wskazać przyczynę takiej reakcji. Prawdopodobnie będzie potrzeba wykonania testów skórnych lub serologicznych z surowicy krwi, aby oznaczyć alergeny, które Panią uczulają.

Życzymy lepszego samopoczucia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/uciazliwe-swedzenie-skory

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-dao-diagnostyka-nietolerancji-histaminy

https://portal.abczdrowie.pl/swedzenie-skory-w-nocy-przyczyna-swiadu-moze-byc-powazna-choroba

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.