Czy antykoncepcja wywołała swędzenie rąk?

Mam 19 lat o ok 4 miesięcy przyjmuje tabletki typu 24+4. Odkąd zaczęłam je przyjmować odczuwam swędzenie rąk, nie są ani zaczerwienione, nie mam żadnego uczulenia, po prostu swędzą.
Czy może być to spowodowane tabletkami, i dlaczego?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Jednym ze skutków ubocznych przyjmowanych przez Panią tabletek może być reakcja alergiczna powodująca świąd i wysypkę. Najczęściej jest to reakcja na któryś ze składników leku. Należałoby odstawić tabletki, aby sprawdzić, czy reakcja występuje na ich skutek. Jeśli odstawienie przyniesie ulgę w dolegliwości należy skonsultować ze specjalistą ginekologiem zmianę preparatu. Należy pamiętać, iż podczas odstawienia tabletek ochrona antykoncepcyjna nie będzie zachowana.