Wysypka na skórze po urografii nerek

Miałam robioną urografię nerek z kontrastem. Pod czas wstrzyknięcia zrobiło mi się tak bardzo gorącoi zrobiłam sie troszkę śpiąca . Po za tym nic się nie działo . A na drugi dzień dostałam wysypki .Strasznie mnie to swędzi nie mogę dac sobie rady. Zażywam Calcium mulsujące ale nie widzę poprawy. Nie wiem czy to uczulenie na środek kontrastowy czy inna przyczyna.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zapewne reakcja alergiczna na środek kontrastowy. Zalecam wizyte u lekarza prowadzącego badz lekarza rodzinnego. Pozdrawiam