Co oznacza wysypka i obrzęk języka?

Zażywam lek O*** O*** 0,4 zawsze rano w czasie jedzenia o 6.00. W dniu 25.10.11 poczułem swędzenie i wysypkę na zginaniu ręki, ale przeszło. 26.10.11 podobnie jak w dniu poprzednim poczułem, że mam spuchnięty język i wysypkę, ale dużo więcej - na rękach, w pachwinach. Zażyłem wapno i język stał się normalny. 27.10.11 udałem się do lekarza, stwierdziliśmy, że to może uczulenie na przyprawy korzenne (wcześniej jadłem ciastka pierniki - dokładnie w dwóch dniach i po dwóch godzinach od spożycia wystąpiło swędzenie). Przepisano mi T*** 180, witaminę C i Calcium. Wysypka znikła, ale wystąpiły bóle mięśni i zgrubienia na mięśniach na nogach w kilku miejscach, z tyłu pod kolanami i na końcach mięśni, są widoczne gołym okiem. Pojawia się najpierw ból, a potem widoczne zgrubienie. Rano dzisiaj 01.11.11 leku nie wziąłem po dokładnym zapoznaniu się z ulotką.

Witam!

Odczyn alergiczny może mieć wiele przyczyn. Mogło być nią spożycie przypraw korzennych, ale także przyjmowany lek - O*** O***. Reakcja alergiczna na dany lek czy też substancję może powstać po pewnym czasie, nawet gdy wcześniej nie było takiej reakcji. Objawy opisywane przez Pana (bóle mięśni oraz zgrubienia podskórne) nie są typowe dla odczynu alergicznego, ale mogą być zejściową postacią pokrzywki jeśli w czasie pełnej wysypki były wyczuwalne bąble (wyniosłe zmiany rumieniowe) stąd proponuję skonsultować problem ponownie z lekarzem rodzinnym. Należy ustalić także czy przyczyną alergii nie był stosowany lek. Niestety nic więcej powiedzieć się nie da przez internet. Pozdrawiam serdecznie!