Świąd skóry - co go powoduje?

Witam! Od dwóch tygodni swędzi mnie klatka piersiowa, plecy i tył głowy. Zaczęło się to, gdy miałem grypę żołądkową i występowała przy tym gorączka. Zażywałem p*** 2 tabletki co 6 godzin. Po ustępowaniu objawów w nocy się spociłem i strasznie swędziała mnie klatka piersiowa. Rano wstałem poszedłem pod prysznic i bardzo mnie piekło i swędziało. Potem parę razy w nocy się jeszcze raz spociłem i te same objawy wystąpiły. Jestem alergikiem i zacząłem jeść z** ale nic nie pomaga jak swędziało tak swędzi. Jest to dla mnie dokuczliwe, czuję się rozdrażniony i niespokojny. Proszę o pomoc. Co to może być? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Prawdopodobną przyczyną Pana dolegliwości jest działanie niepożądane stosowanego leku. Podobnie jak inne leki, również te mogą powodować reakcje alergiczne - między innymi może wówczas wystąpić świąd, zmiany rumieniowe skóry, wysypka. Przyjmowane dawki leku były wysokie, co mogło nasilić dolegliwości.

Wskazane jest także wykluczenie innych przyczyn dolegliwości- między innymi chorób pasożytniczych i chorób ogólnoustrojowych.

Wskazana jest wizyta u lekarza, może proszę zacząć od lekarza rodzinnego, po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarza postawi rozpoznanie i zaleci leczenie , lub ewentualnie dalszą diagnostykę.
Proszę z wizytą nie zwlekać, dolegliwości są uporczywe, warto więc szybko działać.

Pozdrawiam