Wysypka na twarzy a drożdżaki

Witam serdecznie. Kacper ma 2 lata i 7 miesięcy. Od ponad tygodnia ma wysypke na ciele z przewaga na prawej stronie, która teraz sie rozlewa w jedna całość.Bardzo go to swędzi i ciagle sie drapie.Lekarz rodzinny przepisał mu wapno i zyrtec. Dermatolog w ogóle nie wie co mu jest zapisał jakieś maści. W aptece jak zobaczyli co mam kupić to się za czeli śmiać.Jedyne co mi polecili z tego to sterydy w maści.Słyszałam od znajomego że mogą być to drożdżaki.Bardzo proszę o pomoc Edyta.

Bardzo ciezko jest zdiagnozowac Pani syna w oparciu tylko o opis zmian. Przyczyn moze byc bardzo wiele. Jedna z przyczyn asymetrycznej osutki u dzieci moze byc APEC. Niemniej jednak diagnoza mozliwa jest dopiero po dermatologicznym badaniu dziecka.