Wysypka po tabletkach antykoncepcyjnych

Witam, biorę tabletki już kilka lat, ale w tym tygodniu dostałam wysypkę na plecach i brzuchu. Wygląda ona jak małe guzki, które nie swędzą, ale nie ustępują już tydzień. Jeden z powodów, które biorę pod uwagę jest fakt, że na początku poprzedniego cyklu zapomniałam wziąć jednej tabletki (połknęłam ją po 24h). Czy może to być powód wysypki? Wysypka wygląda trochę jak keratosis pilaris - rogowacenie mieszkowe, liszaj mieszkowy, ale występuje na brzuchu i nie było przypadków tej choroby w mojej rodzinie albo w moim życiu (mam 25 lat). Z poważaniem, Emilia

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Bardzo mało prawdopodobne, aby przyczyną wysypki były tabletki antykoncepcyjne. Zupełnie bez znacznienia jest związek w opóźnieniu  przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej a wysypką.
Powinna Pani udać się na wizytę do dermatologa (skierowanie nie jest potrzebne) celem postawienia właściowego rozpoznania oraz włączenia odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam