Wysypka w okolicach odbytu u 3-miesięcznego dziecka

Witam. Bardzo prosze o podpowiedź. Dziś przebierajac mojego 3 miesiecznego synka zauważyłam, a raczej wyczulam wokół odbytu, na siusiaczku one pachwinkach mnóstwo krosteczek , taka kaszka w kolorze skory. Bardzo mnie to martwi , synka przebieram ok co 2 godziny, za każdym razem myje i kremuje. Nigdy nie miał odparzen, krost etc.nie ma tez mowy o uczuleniu na krem czy pieluszki bo używamy ich od zawsze.czy mogą byc to klykciny konczyste?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą być spowodowane nadwrażliwością na pieluszkę czy preparaty pielęgnacyjne. Jeśli zmiany nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza.