Wytrzeszcz oczu po jodowaniu tarczycy

Witam. 3 lata temu byłem na jodowaniu tarczycy. (Nadczynność tarczycy + choroba Basedova). Obecnie mam niedoczynność (eutyrox 200). Mam problem z oczami. Mam wytrzeszcz. Nie jest on taki bardzo bardzo mocny ale przeszkadza mi w kontaktach z ludźmi. Czy są sposoby na cofnięcie gałek ocznych?

Dzień dobry,

Warto skontaktować się z endokrynologiem i okulistą. Konieczna jest ocena , czy jest to faza obrzękowo-zapalna, czy doszło już do zwłóknienia. Jeśli faza ma charakter naciekowo zapalny, wówczas zaordynowane przez lekarz sterydy (oczywiście po wcześniejszym dokładnym zbadaniu Pana) powinny pomóc. Jeśli doszło do wzwłóknienia to pozostają inne formy terapii. Proszę skontaktować się z endokrynologiem. Przed wizytą warto wykonać przynajmniej usg oczodołów, a jeśli zajdzie taka potrzeba potrzebne będzie MRI celem oceny fazy zmian.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz