Wzdęcia brzucha u 28-letniej osoby

Po każdym posiłku, nawet najmniejszym mam wzdęcia brzucha. Zrobiłem testy na laktazę i okazało się, że jest nieco lepiej, ale wzdęcia pozostały. Prowadzę dość aktywny tryb życia - dużo jeżdżę na rowerze (codziennie minimum 8-10 km). Uwielbiam słodycze, ale pozwalam sobie na nie sobie tylko 1-2 razy w tygodniu. Nie przyjmuję żadnych leków ani suplementów diety, nie piję napojów tzw. gazowanych. Co może być przyczyną tej dolegliwości? Przeprowadzać jakieś badania?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam

Przyczyn może być kilka :od niewłaściwej flory jelitowej poprzez diete bogatą w produkty wywołującą wzdęcia np. stachiozę do " połykania"nadmiaru powietrza przy jedzeniu.

Proponuję skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem w celu ustalenia przyczyny.

Pozdrawiam serdecznie