Wzdęcia brzucha w dolnej jego części

Witam. Problem zaczal sie dwa tygodnie temu, kiedy przez tydzien sie nie wyproznialam, poniewaz nie odczuwalam takiej potrzeby. W zeszlym tygodniu juz normalnie sie wyproznialam z ta roznica ze kal zmienil swoja forme, przypomina male kulki. Dodatkowo po tym tygodniu bez wyproznien moj brzuch jest caly czas wzdety w dolnej czesci, od pepka w dol i waze kg wiecej. Do tego przez minione pol roku zrzucilam 12.5 kg, waze 47.5 kg. a od tygodnia nie mam okresu

Warto, aby udała się Pani do lekarza - konieczne jest dokładne badanie fizykalne i wywiad. Niewykluczone, że konieczne będzie wykonanie kolonoskopii, ale to już oceni lekarz. Proszę się nie bać, być może wystarczą jakieś leki i szczegółowa diagnostyka nie będzie potrzebna, ale wizytę lekarską powinna Pani "zaliczyć".

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz