Wzdęcia jako skutek wykonania lewatywy

Od jakichś 2 tygodni, z przerwami, mam bardzo męczące i nieprzyjemne wzdęcia. Czy możliwe jest by był to skutek wykonania lewatywy? Oprócz nieprzyjemnego zapachu ciężkich wzdęć czuję czasami kłujący, lekki ból pośrodku brzucha.

Szanowny Panie!
Wzdęcia jeśli pojawiają się po wykonaniu lewatywy, to nie trwają długo (do 1, 2 dni).
Pojawiające się często wzdęcia mogą wynikać z innych przyczyn, między innymi spożywanego pokarmu.
Zebrany w brzuchu gaz można usunąć stosując dietę bogatą w owoce i warzywa, pijąc napar z kopru włoskiego lub szałwii, czy stosując dostępne bez recepty preparaty.

Proszę zaobserwować, czy dolegliwości pojawiają się po jakiś posiłkach, czy są niezależne. Kiedy się pojawiają. Podobne obserwacje proszę poczynić odnośnie bólu.

W przypadku uciążliwych dolegliwości (ból i wzdęcia), proszę udać się do lekarza POZ.

Piotr Pilarski

To nie może być skutek uboczny lewatywy. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.