Wzdęcia, uczucie pełności, świąd w okolicy odbytu

Witam. Od dłuższego czasu odczuwam wzdęcia, uczucie pełności, świąd w okolicy odbytu (zazwyczaj w nocy). Byłem kilkakrotnie u gastrologa, wyniki mam okej (krew, gastroskopia, USG). Od wczoraj odczuwam również ból brzucha z lewej strony pod żebrami, wcześniej zdarzało mi się już takie bóle odczuwać ale mijały dość szybko, ten trwa już około 24 godzin. Nie jest może zbytnio intensywny, ale trochę mnie niepokoi, przychodzi raczej falami. Jakie mogą być przyczyny tych dolegliwości?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyny tego typu dolegliwości mogą być różne. konieczne jest badanie lekarskie. Proszę udać się do lekarza. bez badania nie można nic więcej powiedzieć.