Wzięłam tabletkę po zakończeniu miesiączki - kiedy mogę się kochać bez dodatkowych zabezpieczeń?

Wczoraj skończył mi się okres, wzięłam 1. tabletkę dziś, czyli 1 dzień po okresie. Teraz przez 7 dni muszę się dodatkowo zabezpieczać. Chcę zapytać, czy po tych 7 dniach dodatkowego zabezpieczenia normalnie mogę uprawiać sex bez dodatkowych zabezpieczeń czy powinnam przedłużyć okres dodatkowego zabezpieczania?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W zasadzie po 7 dniach regularnego stosowania tabletek antykoncepcyjnych ochrona powinna być pełna. Rozpoczynanie tabletek po zakończeniu miesiączki nie jest jednak schematem zarejestrowanym i w związku z tym za ewentualne konsekwencje odpowiada wyłącznie użytkowniczka.