Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wzmożone owłosienie a Izotretynoina

Szanowni Państwo Specjaliści! Proszę mi przybliżyć, na jakiej zasadzie Izotretynoina może powodować wzmożone owłosienie, wywoływać hirsutyzm? Czy można powiedzieć, że ryzyko pojawienia się takiego objawu jest nieco większe u "hirsutek", czy równie często wystąpi u kobiet nie mających wcześniej problemu obfitego owłosienia. Przede wszystkim jednak chcę zrozumieć w jaki sposób dochodzi do pobudzenia meszku, że może się wzmocnić. Proszę powiedzieć, czy można się ustrzec jakoś?(Planuję kuracje)
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na kurzajki

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które powstają na skórze. Istnieje wiele metod na pozbycie się ich. Mogą to być również domowe sposoby. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o naturalnych sposobach na kurzajki.

Piotr Pilarski
79 poziom zaufania

Izotretyonina nie ma właściwości wywoływania hirsutyzmu, może powodować za to łysienie.

Pozdrawiam.

0
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Powyższa substancja czynna może wywołać zarówno powstanie łysienia jak i hirsutyzmu. Co do mechanizmu działania leku nie jest on do końca poznany. Proponuję udać się do lekarza dermatologa i kierować się jego zaleceniami.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy