Wzrost masy tłuszczowej u 18-latki

Witam serdecznie . Od razu podam swoje wymiary, mam 18 lat, 162 wzrostu i waze 56 kg. jeszcze w zeszlym roku bylam chudziutka. Aktualnie doskwiera mi ogromna tkanka tluszczowa na udach i brzuchu. POMOCY ! co zrobic aby zrzucic to w 2 tygodnie ? biegam robie brzuszki, abs, 6 weidera i przysiady. ale to nic nie pomaga. Wakacje w Albanii dobra sprawa ale nie z moim problemem.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
78 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Według podanych przez Panią wymiarów, czyli masy ciała i wzrostu, mieści się Pani w normie dla osób o prawidłowej masie ciała (BMI, Body Mass Index). Prawdopodobnie sytuacje lepiej nakreśliłaby mi informacja, ile kilogramów przytyła Pani od zeszłego roku i z czego mogło to wynikać – mniejsza aktywność, zmiana diety…? Jest Pani jeszcze osobą młodą, w okresie dojrzewania, więc zmienia się u Pani gospodarka hormonalna, a tym samym również wygląd ciała – gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicach bioder i ud jest normalne u kobiet (jaką figurę mają kobiety w Pani rodzinie? To też jest istotne!). Bardzo dobrze jednak, że podejmuje Pani aktywność fizyczną, bo tej zazwyczaj mamy za mało niż za dużo, a to, co mogę Pani doradzić to odpowiednie nawadnianie się wodami mineralnymi (nie źródlanymi!, co najmniej 2-2,5 litrów w ciągu dnia, jeżeli Pani ćwiczy) oraz racjonalne odżywianie się, czyli spożywanie 4-5 posiłków w ciągu dnia, regularnie, z przerwami nie dłuższymi niż 3-4 godziny pomiędzy nimi oraz unikanie produktów wysokoprzetworzonych, czyli m.in. słodyczy oraz posiłków typu fast food. Na pewno nie jest dobrym pomysłem głodzenie się i unikanie posiłków. Jeśli liczy Pani na osiągnięcie efektu w 2 tygodnie, to najlepiej byłoby udać się do dietetyka i zweryfikować sposób odżywania indywidualnie. Pozostaję do dyspozycji!
Pozdrawiam!

0

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.
4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.
6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.
10. Unikaj alkoholu.
Po przepisy i wskazówki zapraszam również na
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty