Wzrost poziomu cukru po godzinnym intensywnym spacerze

Jestem" cukrzykiem" lecze się insuliną NovoRapid 38j.dziennie i Levemir 30j.dziennie. Bardzo często poziom cukrow na czczo 160 natomiast po 1 godzinnym intensywnym spacerze / 6 km/poziom cukru bez jedzenia wzrasta do 200.Jaka przyczyna?

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia dokładnej diagnostyki nie jestem w stanie znaleźć przyczyny ponieważ jest to zjawisko niefizjologiczne. Sugeruję kontakt z diabetologiem.