Wzrost wagi a brak zmian w odżywianiu

Mam 161 cm wzrostu i waże 64 kg bardzo szybko skoczyła mi waga, jeszcze w rok temu ważyłam 55 kg. Raczej odżywiam się cały czas tak samo jak wcześniej i nie wiem skąd ten wzrost wagi :( potrzebuje porady co do jakiejś ewentualnej diety, czy przyczyny tak wysokiego wzrostu wagi, POMOCY !

Zachęcam do wykonania badań kontrolnych, zwłaszcza w kierunku niedoczynności tarczycy, która może objawiać się wzrostem masy ciała. Warto skontrolować poziom TSH, FT3, FT4 oraz przeciwciał anty-TPO i anty-TG. Dobrze byłoby też przeanalizować swój sposób odżywiania, aby zidentyfikować i skorygować ewentualne błędy. W tym celu najlepiej skonsultować się z dietetykiem.

Pozdrawiam i życzę zdrowia!