Z czego jeszcze może wynikać ten opóźniony okres?

Czy to jest możliwe że jestem w ciąży pomimo wykonania test ciążowego po 6 tygodniach? Witam w sierpniu doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia było to krótkie jednak nie mam pewności ze nic nie wypłynęło. Po 13 dniach od stosunku zrobiłam test wynik wyszedł negatywny. Za 4 dni (5 września ) dostałam okres było to dwa dni wcześniej niż planowo, była to trochę mniej skąpa miesiączka niż zawsze ale o jeden dzień dłuższa ( może to wynikać z faktu ze to był okres po moim pierwszym razie ) jakieś 3 tygodnie później zaczęłam bardzo zle się czuć.. bolała mnie głowa, było mi niedobrze, kręciło mi się w głowie bardzo się wystraszyłam i zrobiłam test z porannego moczu wynik wyszedł negatywny. Planowo miesiączkę powinnam dostać 3 października a już spóźnia mi się 4 dni przez ten fakt bardzo się stresowałam i czy to może być przyczyna opóźnienia? Dodam ze 5 października zrobiłam dwa testy i wynik wyszedł negatywny.. bardzo proszę o pomoc co mi może być. Aktualnie od stosunku mija ponad 6 tygodnie

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zapłodnienie, jako przyczynę braku menstruacji, zdecydowanie może Pani wykluczyć – wykonane dotąd testy ciążowe potwierdzają, że nie jest Pani w ciąży. Ponieważ jednak u młodych kobiet zbliżenia intymne, zwłaszcza pierwsze, zawsze naznaczone są ogromnymi emocjami, to właśnie w stresie można upatrywać się przyczyny spóźnienia menstruacji w tym cyklu. Zapewniam Panią, że po 6 tygodniach od stosunku poziom beta hCG byłby na tyle wysoki, by każdy apteczny test ciążowy wykrył ciążę. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Pewne nieregularności w krwawieniach comiesięcznych – mam tu na myśli krótsze lub dłuższe cykle, zmianę ilości i natężenia krwawienia itd. – są typowe dla młodych kobiet, które miesiączkują nie dłużej niż kilka lat, mogą się pojawić także u każdej zdrowej kobiety przynajmniej raz na jakiś czas. Powodem jest wspomniany wcześniej stres, zmiana nawyków żywieniowych czy utrata wagi, nadmierny wysiłek fizyczny, infekcje i stany zapalne organizmu. Niekiedy przyczyną są zaburzenia hormonalne, mające swe źródło w chorobie, np. niedoczynności tarczycy. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania.

Jeżeli okres nie pojawi się w najbliższym czasie, może Pani skonsultować się z ginekologiem, który wykona badanie i być może będzie w stanie wskazać przyczynę braku menstruacji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.