Z czego może wynikać ta opuchlizna stóp?

Witam mam pytanie gdyz od kilku lat odczuwam dolegliwosci zwiazane z opuchnieciem stopy jedej i drugiej nogi w okolicy duzego palca , okolica kostki i od niedawna kolana z duzym bolem oraz zbierajacym sie plynem. Dolegliwosci te pojawiaja sie co jakis czas a od 3 miesiecy dosyc intensywnie w kolanie i okolicy duzego palca. Wizyty u lakarzy nie daly jednoznaczej odpowiedzi czym to jest spowodowane. Badania oraz poziom kwasu moczowego w normie. Gdzie szukac pomocy?

Witam. Konieczna jest wizyta u lekarza, zebranie wywiadu nt. chorób przewlekłych, przeprowadzenie badania fizykalnego. Postawienie jednoznacznej diagnozy z poziomu portalu jest niemożliwe. W napadach dny moczanowej kwas moczowy często bywa w normie, najważniejszy jest wywiad i typowe objawy. Przyczyną mogą być też zmiany zwyrodnieniowe. Wtedy wskazane byłoby wykonanie badania RTG/USG zajętych stawów.