Z czego może wynikać taki ból zęba?

witam Proszę o ocenę zdjęć RTG ponieważ miałem pęknięty ząb do samego dziąsła. Została założona koronka. Po dwóch tygodniach ząb zaczął boleć dostałem antybiotyk jest trochę lepiej. Boli samoistnie i przy nagryzaniu. Mam zrobione zdjęcia RTG z 23.05.2021. Mój lekarz powiedział że ból jest od tego pęknięcia raczej przy dziąśle i czekamy natomiast inna lekarz powiedziała że korzeń jest niewypełniony (pusta przestrzeń) i ząb do usunięcia. Do oceny załączam zdjęcia RTG proszę o ocenę (na czerwono znaczony ten korzeń co jest niewypełniony? - dodam iż leczony był pod mikroskopem) pozdrawiam Marcin https://www.fotosik.pl/zdjecie/46c95a52bfa6dbe0 https://www.fotosik.pl/zdjecie/52af15f36a5081e3

Niewypełniony korzeń nie jest podstawą do usunięcie ponieważ można wykonać ponowne leczenie endodontyczne. Ząb ma wkłady lane które nie jest łatwo usunąć. Trzeba wykonać tomografię aby w 3D ostatecznie ocenić możliwości leczenia. W przypadku pękniętego korzenia pozostaje tylko usunięcie.