Czy ból zęba może tak promieniować?

Witam, od jakiegoś czasu pobolewał mnie ząb dolna 6, w pewnym momencie ząb ten bolał na kilka dni przed wizytá w ciągu dnia, bo w nocy się wyciszał. U dentysty usunięto mi lewą gòrną òsemkę, ktòra była zepsuta, ale ona nie dawała takich objawòw bòlowych jak ten ząb na dole. Dodam jeszcze,że ta dolna 6 jest martwa, wypełniona sztyftem i pokryta koronką porcelanową. Moje pytanie brzmi, co może być przyczyną pobolewania tej dolnej 6. Tydzień po wyrwaniu òsemki ten ząb znowu się odezwał. Dentysta powiedział mi, że niekiedy òsemka może promieniować na inne zęby.

Konieczna jest diagnostyka TK zęba po leczeniu endodontycznym. Jeżeli boli dokładnie ten ząb to pewnie jest z nim problem wymagający diagnostyki. Zęby po leczeniu kanałowym boją jeżeli są niedopełnione kanały i rozwija się w kości stan zapalny. Może oczywiście być problem związany z przeciążeniem i pęknięciem korzenia. Konieczna wizyta w gabinecie.