Za krótkie wędzidełko języka

Witam. Będąc u chirurga stomatologicznego przypadkowo dowiedziałam sie, ze mam za krótkie wędzidelko języka (mając otwarte usta nie mogłam dotknac jezykiem podniebienia) Pani powiedziała, ze trzeba bedzie je podciac, czy to faktycznie jest konieczne? Czym grozi niepodciecie? Co powoduje takie wedzidelko? Z góry dziękuję pieknie za odpowiedz.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

proszę skonsultować się z periodontologiem, jeśli wędzidełko nie stanowi zagrożenia dla przyzębia to u dorosłej osoby ( jeśli nie ma Pani problemów z wymową ) nie ma potrzeby korekty wędzidełka
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Nie zawsze trzeba podcinać wędzidełko języka ( szczególnie u osób dorosłych ).
Jeśli ograniczone ruchy języka nie przeszkadzają Pani w codziennym życiu ani nie zaburzają mowy nie ma takiej potrzeby. Może Pani dodatkowo skonsultować się z lekarzem chorób przyzębia - po badaniu stwierdzi czy długość wędzidła nie przyczyni się do rozwoju chorób przyzębia.