Zabieg barażu laserowego siatkówki na zwyrodnienia oczne

Na badaniu kontrolnym kilka lat temu wykryto u mnie zwyrodnienia w oczach. Badanie powtarzam co roku i ostatnim razem okulista stwierdził, że w związku ze zwyrodnieniem kraciastym zaleca zabieg barażu laserowego siatkówki, po czym wręczył mi wizytówkę swojego prywatnego gabinetu. Koszt zabiegu 350 zł na jedno oko. Mam krótkowzroczność -1,5/-1, brak innych schorzeń i objawów. Skąd mam wiedzieć, że taki zabieg warto robić? Jakie są wytyczne oparte na EBM w tej kwestii?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani wątpliwości co do prawidłowości zaleconego leczenia, sugeruję konsultację z innym specjalistą okulistą.