Zwyrodnienie siatkówki i stan po operacji zaćmy

Dzień dobry. Mam wadę wzoru -12 D na oboje oczu, niedowidzenie od dzieciństwa ( dziś mam 50 lat). Lekarz stwierdził zwyrodnienie siatkówki w postaci ubytków siatkówki. Rok temu miałem zabieg na zaćmę na oboje oczu. I stąd pytanie czy jest jakaś forma pomocy, czy można coś zrobić, by było lepiej ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie stopnia zwyrodnienia. Proponuję udać się do lekarza okulisty, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.