Zwyrodnienie siatkówki i zanik RPE w jednym oku

Witam mam pytanie do Okulisty, 5 lat temu stwierdzono u mnie zwyrodnienie siatkówi w obojgu oczach, bardzo niewielkie. W prawym oku Zanik RPE, dokładnie podobno brakuje 3 nabłonków a w lewym oku jednego, Od 5 lat badam zwrok, biorę Visle, i cały czas ma to samo nic sie nie powiększa i nie pogarsza? Moja okulistka powiedziała że to mogło stać się w dzieciństwie, od urazu mechanicznego? Ale niepokoi mnie to że od 5 lat, widzę na jasnym tle, tylko na jasnym mnóstwo taki malutkich iskierek, błysków,

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej związane są ze zwyrodnieniem siatkówki. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza okulisty.