Zabieg na torbiel jajnika u osoby otyłej

Witam mam torbiel na lewym jajniku lub wodiaka ginekolog nie mógł określic ponieważ jestem otyłą osobą, dostałam skierowanie do szpitala czy przy otyłości zrobią zabieg laparaskopowo czy operacyjnie? i czy musi być operacja czy nie wystatrcza tabletki?? pozdrawiam Justyna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli lekarz prowadzący zakwalifikował Panią do leczenia operacyjnego, to najpewniej jest to konieczne. Nawet jeśli jest Pani osobą otyłą, nie wyklucza to możliwości wykonania zabiegu laparoskopowo. Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani leczenie - to z tym lekarzem powinna Pani wyjaśnić wszelkie wątpliwości.