Zabieg operacyjny raka odbytu a wznowa

Witam , mam 53 lata, jestem dokładnie rok po 1-szej operacji na raka odbytu C20 z wyłonioną stomią, potem 6 m-cy chemioterapii po rezonansach, tomografiach i badaniu PET/CT stwierdzona wznowa, 9.10.2015r przeszłam 2-gą operację i kolejny wycinek poszedł do badania. W wyniku badania patomorfologicznego jest napisane: ' In excisione examinata cystis spidermalis. Fibrosis.' co to znaczy i jakiego dalej spodziewać się leczenia jeśli w 1992 roku miałam już radioterapię przy raku szyjki macicy

Pani choroba to rak odbytnicy nie odbytu. W wycinkach nie potwierdzono wznowy, więc według danych, które mi Pani napisała nie ma wskazań do radioterapii. Jeżeli chodzi o dawkę, raczej wyczerpała już Pani możliwości napromieniania na obszar miednicy i próba użycia tej metody mogłaby skończyć się poważnymi powikłaniami. W wycinkach opisano torbiel naskórkową i zwłóknienie. To dobry wynik.