Zabieg piankowania żył powierzchownych stopy

Witam serdecznie.4 tygodnie temu miałam 4 zabieg piankowania żył powieżchownych stopy .Mam jednak problem bo noga piecze I boli jakby była popażona,bul nasila sie po całym dniu prazy,jednak odcinek od kolana do stopy ktòry też był robiony jest wogöle nieodczòwalny.Co można stosować by złagodzić bòl niedowytrzymania?Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę nie leczyć się samodzielnie, tylko niezwłocznie udać się do lekarza, najlepiej specjalisty naczyniowca.

Witam
Najlepiej byłoby skonsultować problem z lekarzem wykonującym zabieg. okolica stopy jest dużo bardziej unerwiona i z reguły mocniej odczuwa się tutaj dolegliwości bólowe. Jest to również bardzo niebezpieczny obszar do wykonywania skleroterapii, dlatego należy wykluczyć wszelkie powikłania. Doraźnie można stosować żel arnikowy, heparynowy i cos przeciwzapalnego, np. Voltaren lub Naproxen. należy cały czas nosić wyroby kompresyjne założone po zabiegu.