Pielęgnacja nóg po przebytej skleroterapii

Witam.Jestem 5 dzień po skleroterapii. Mogę już dziś zdjąć pończochy na wieczór,wziąc prysznic.Proszę mi powiedzieć jak powinna wyglądać teraz pielęgnacja takich nóg? Czy mam/mogę smarować je tak jak do tej pory balsamem z kasztanowca?

Nie znam zakresu choroby , nie znam zakresu ani przebiegu operacji!!! Jak wiec mogę odpowiedzieć??? PROSZĘ SKONTAKTOWAĆ SIĘ (choćby telefonicznie) Z OPERATOREM!!! zż

Proponuję do czasu wizyty kontrolnej brać prysznic, unikać gorących kąpieli, ekspozycji nóg na świtało słoneczne/solarium, nosić wyroby uciskowe według zaleceń lekarza, który wykonał skleroterapię. Na powstałe zasinienia proponuję stosować maść z heparyną, np. Lioton 1000.

Po zabiegu skleroterapii proszę dbać o nogi jak dotychczas, brać kąpiel pod prysznicem (nie zalecane są gorące kąpiele ponieważ rozszerzają naczynia), smarować preparatami natłuszczającymi i likwidującymi siniaki, ponieważ pod pończochą skóra bardzo się wysusza i na noc zwłaszcza warto byłoby ją natłuszczać (proszę nie robić tego przed założeniem pończochy, ponieważ uszkodzi Pani wyrób). Nie zalecane jest stosowanie preparatów z heparyną (czyli np. Lioton 1000), ponieważ może spowodować rozszczelnienie naczyń oraz nowe pajączki. Takie preparaty stosujemy dopiero jeśli wyczuwalne są zgrubienia.
Czy lekarz nie zalecił Pani żadnych preparatów do smarowania i pielęgnacji po zabiegu? Warto by było skontaktować się z nim w tej sprawie. Zalecane są preparaty z arniką, jak np. Arcalen w maści na noc.
Pozdrawiam,

Witam
Pończochy może Pani już zdejmować na noc. Warto je jeszcze nakładać w ciągu dnia, zwłaszcza jeżeli dużo Pani stoi lub siedzi. Pielęgnacja skóry powinna być taka sama, jak do tej pory. Warto na noc stosować balsam nawilżający, ponieważ wyroby kompresyjne przesuszają skórę. Do smarowania polecam preparaty z arniką i kasztanowcem. Jeżeli są większe ślady - Hirudoid żel lub maść.